Jednoduchá, rýchla, lákavá a dá sa použiť ľubovoľné ovocie, kiwi, marhule... čo máte radi ;-)
Cesto:
- 4vajcia
- 4 polievkové lyžice-cukor kryštál
- 4 polievkové lyžice-múka polohrubá
- 1 polievková lyžica-citrónová šťava
- z polovice citróna-citrónová kôra
Plnka:
- nutella
- 500g -jemný tvaroh mäkký
- 200g smotana kyslá 16%
- 1vanilkový cukor
- 2PL práškový cukor
- jahody
Postup receptu:
Najskôr vyšľaháme sneh.
Vymiešame žĺtky s cukrom do penista a pridáme šťavu z citróna.
V preosiatej múke, rozmiešame citrónovú kôru a dáme do žĺtkovej masy.
Opatrne vmiešame tuhý sneh z bielkov.
Cesto vylejeme na plech (ja som dala s rozmerom 36x26 cm) vyložený papierom na pečenie (papier som troška vymastila olejom) a upečieme na 180 °C 10-15 minút ...(niekedy stačí tých 10 minút)
Spravíme si plnku, tvaroh vymiešame s kyslou smotanou a s cukrom.
Upečené cesto dáme hneď na vlhkú utierku a z upečeného plátu odrežeme pás (podľa veľkosti formy, formu som použila s priemerom 350 x 110 x 75)
Zvyšok cesta zavinieme do vlhkej utierky (ešte teplé a spolu s papierom) ako roládu.
Vychladnutú roládu opatrne rozvinieme, dáme dole papier a natrieme nutellou.
Roládu opäť zavinieme.
Formu vystelieme potravinárskou fóliou a dáme časť plnky, vložíme roládu a poukladáme prekrojené jahody.
A natrieme zvyškom plnky, môžme dať ešte jahody.
A nakoniec priložíme odrezaný pás cesta a dáme stuhnúť do mrazničky, aspoň na 1-2hod. lepšie sa potom krája, keď dobre stuhne a potom sa môže preložiť do chladničky.
Vyklopíme z formy, odstraníme fóliu.
A ľubovoľne ozdobíme. My sme povykrajovali z jahôd, takéto ozdoby, to je obľúbená činnosť mojej dcérky :-)
Ozdobíme a pokrájame.
Vždy ma poteší, keď moje recepty majú úspech aj u druhých. Takto krásne sa dezert vydaril Aďke :)























